Náměty pro předškoláky od 2.11. 2020

Popovídejte si s dětmi o tom, co jsou to „Dušičky“ a „Halloween“, jaký je mezi nimi rozdíl, jaké se k nim váží zvyky, ale i pověry, co dělají lidé v tyto dny atd.

Jsou to svátky podzimu ..., můžete si o něm povídat: typické počasí, změny v přírodě (stromy, pole, louky, lesy …), podzimní barvy.

Vyhledávejte v knihách, encyklopediích, časopisech, … obrázky, které se týkají podzimu, děti si je mohou vystřihnout (z časopisů), nalepit na papír, různě dotvořit dle jejich fantazie apod.

Hry se slovy: podzim, drak, mlha, listí, vítr, déšť, sychravo, kaluže, dýně, svíčka, věneček, bukvice, kaštan, houba, šípek, …

Ve školce se budeme učit básničku, kterou se mohou naučit i děti doma.

Seděly dvě veverky na vysoké jedli,děti sedí na bobku
chvíli něco chroupaly, chvíli něco jedly.naznačí rukama chroupání
A když měly plná bříška,ostaví se a hladí bříško
řekly si „už dost“!na DOST dupnou
Houpaly se, houpy, houpy,houpají se v kolínkách
jen tak pro radost.vytleskají slabiky

Podzimníček z javorového listu (budeme vyrábět ve školce)

Obrázek listu

Pokud půjdete s dětmi na procházku, přineste si domů velký javorový list a nechte ho 2-3 dny zaschnout např. mezi knížkami. Potom ho děti nalepí na papír a dotvoří dle možností a fantazie do podoby podzimníčka.

Pokud máte možnost, vytiskněte, prosím, dětem následující pracovní listy, které budeme plnit také ve školce.

Pracovní list 1 List 1 Pracovní list 2 List 2 Pracovní list 3 List 3

Hotového podzimníčka a pracovní listy dejte, prosím, dětem do školky, až opět nastoupí – práce si společně prohlédneme a zařadíme do desek a portfolií.