Téma na týden 18. 1. – 22. 1. „Bába Chřipka“

Bába Chřipka, kdo to je? Kýchá, kašle, prská kolem sebe a rozdává bacily všem, koho potká. Nejraději má, když je venku málo sluníčka, je zima a sychravo, nikde není moc vitamínů. Náš skřítek Dubínek také jeden bacil dostal a onemocněl…. Bába Chřipka se ale chystá nakazit i ostatní obyvatele lesa a nejen to, chystá se i na děti. Ale to se jí nepovede. My totiž bábu Chřipku zaženeme – víte jak?

Zamykání lesa

„Ahoj děti, dnes jsem se probudil ve své lesní chaloupce a byla mi pěkná zima. Všude okolo bylo bílo a když jsem vyběhl, něco mi křupalo pod nožičkama a dost to záblo. U vás to bylo také tak? Jestlipak víte, co by to mohlo být? Ano, správně, určitě jste všichni poznali mráz. Ale to znamená, že už zima klepe (co klepe – pěkně bouchá) na dveře a je nejvyšší čas dokončit přípravy zvířátek a celé přírody na zimu. Nesmíme moc otálet, a tak se do toho hned pustíme …“.

Svému drakovi můžeš zazpívat písničku:

Písnička vyletěl drak