Distanční výuka: týden 1. 3. - 5. 3. 2021

Příroda se probouzí - 1. jarní kytičky

Náměty pro děti s povinnou předškolní docházkou.

Vážení rodiče, naším cílem není, aby děti trávily čas u počítače a plnily na něm aktivity. Prosíme, abyste pracovní listy vytiskly (pokud nemáte možnost tisku, ozvěte se, připravíme je a můžete si je vyzvednout ve školce 😊). Mnohé činnosti také můžete plnit venku v přírodě nebo při každodenním životě.
Není nutné děti „trápit“ cíleným učením, zadání jsou inspirací, kterou můžete dál rozvíjet (nebo vynechat) dle svého uvážení, a především zájmu dětí. Důležité je, aby děti získávaly informace a zkušenosti formou hry a prostřednictvím zážitků, v této době především se svými rodiči.
Proto především:

Prosím, přečtěte dětem:

„Ahoj děti, tak opět nemůžeme být spolu ve školce, … to je škoda, zase se mi bude po vás moc stýskat 😢.
Ale o to víc můžete doma dovádět s mamkou a taťkou, a to je taky príma, ne? 😉
Následující tři týdny pro vás budu připravovat úkoly, pohádky, vyrábění a další zajímavé věci, které když splníte, vypracujete a až to půjde, donesete do školky paní učitelce, odměna vás nemine 😊. Všichni si pak popovídáme, jak se vám dařilo, co se vám líbilo nejvíc atd., a všechny práce si prohlédneme. Také můžete posílat fotografie, jak pracujete, co se vám povedlo a co jste vytvořily. Ostatně, všichni to už dobře znáte.
Děti, představte si, že minulý týden, když tak krásně svítilo sluníčko, šel jsem se podívat na zahrádku a co jsem tam nenašel ... ?

Květina s narcisem

Tyhle nádherné kytičky.
Ještě jsou malinké, VÍTE, JAK SE JMENUJÍ? Utrhl jsem si tři do vázičky, abych si trošku jara donesl do chaloupky, ale musím myslet také na včeličky, takže ostatní kytičky jsem na záhonku pro ně nechal. Až půjdete s maminkou na procházku, zkuste se porozhlédnout, jestli nějaké jarní kytičky najdete. Pokud ano, zkuste je doma namalovat a obrázek si schovejte, abyste nám ho mohly donést do školky ukázat. Tak ať se vám všechny úkoly podaří a já za vámi přijdu zase za týden.

Váš Dubínek
AHÓÓÓJ!!!“

A na závěr pro zpestření 😊

Nakladatelství Nová škola umožnilo školám do 30. 4. 2021 bezplatný přístup k MIUč+ (Multimediální interaktivní učebnice) a „Zápis je tu", který můžeme předat také rodičům. Učebnici snadno spustíte kliknutím na odkaz.

Stránky, které budete potřebovat, si můžete (opět do 30. 4. 2021) také zdarma vytisknout tak, že kliknete na fotoaparátek vpravo dole a objeví se vám nové okno s požadovanou stránkou. Pak jen kliknete na ikonku tisku dole v nově zobrazeném okně.